iso_3166-2 - en to nb_NO translation catalogue (18 entries)

note: Name for FI-01
en: Landskapet Åland
nb_NO: Åland

note: Name for FI-02
en: Etelä-Karjala
nb_NO: Södra Karelen

note: Name for FI-03
en: Etelä-Pohjanmaa
nb_NO: Södra Österbotten

note: Name for FI-04
en: Etelä-Savo
nb_NO: Södra Savolax

note: Name for FI-05
en: Kainuu
nb_NO: Kajanaland

note: Name for FI-06
en: Kanta-Häme
nb_NO: Egentliga Tavastland

note: Name for FI-07
en: Keski-Pohjanmaa
nb_NO: Mellersta Österbotten

note: Name for FI-08
en: Keski-Suomi
nb_NO: Mellersta Finland

note: Name for FI-09
en: Kymenlaakso
nb_NO: Kymmenedalen

note: Name for FI-10
en: Lappi
nb_NO: Lappland

note: Name for FI-11
en: Pirkanmaa
nb_NO: Birkaland

note: Name for FI-12
en: Pohjanmaa
nb_NO: Österbotten

note: Name for FI-13
en: Pohjois-Karjala
nb_NO: Norra Karelen

note: Name for FI-14
en: Pohjois-Pohjanmaa
nb_NO: Norra Österbotten

note: Name for FI-15
en: Pohjois-Savo
nb_NO: Norra Savolax

note: Name for FI-16
en: Päijät-Häme
nb_NO: Päijänne-Tavastland

note: Name for FI-18
en: Uusimaa
nb_NO: Nyland

note: Name for FI-19
en: Varsinais-Suomi
nb_NO: Egentliga Finland
