iso_3166-1 - en to ki translation catalogue (15 entries)

note: Name for ALB
en: Albania
ki: Arũmbĩnia

note: Name for BIH
en: Bosnia and Herzegovina
ki: Mbocinia na Hecengobina

note: Official name for CHN
en: People's Republic of China
ki: China

note: Name for FRA
en: France
ki: Baranja

note: Name for GRC
en: Greece
ki: Ngiriki

note: Name for GUF
en: French Guiana
ki: French Guyana

note: Name for HUN, Official name for HUN
en: Hungary
ki: Macartsa

note: Name for ITA
en: Italy
ki: Italia

note: Name for MMR
en: Myanmar
ki: Burma

note: Name for NOR
en: Norway
ki: Nowĩ

note: Name for SDN
en: Sudan
ki: Sũdana

note: Name for SSD
en: South Sudan
ki: Sũdana ya Kuthini

note: Name for STP
en: Sao Tome and Principe
ki: São Tomé and Príncipe

note: Official name for USA
en: United States of America
ki: United States

note: Name for ZAF
en: South Africa
ki: South Abĩrika
