iso_639-2 - en to hy translation catalogue (480 entries)

note: Name for aar
en: Afar
hy: Աֆար

note: Name for abk
en: Abkhazian
hy: Աբխազերեն

note: Name for ace
en: Achinese
hy: Աչինարեն

note: Name for ach
en: Acoli
hy: Ակոլի

note: Name for ada
en: Adangme
hy: Ադանգմե

note: Name for ady
en: Adyghe; Adygei
hy: Ադիգեյերեն

note: Name for afa
en: Afro-Asiatic languages
hy: Աֆրո-Ասիական լեզուներ

note: Name for afh
en: Afrihili
hy: Աֆրիհիլի

note: Name for afr
en: Afrikaans
hy: Աֆրիկաանս

note: Name for ain
en: Ainu
hy: Այներեն

note: Name for aka
en: Akan
hy: Ականերեն

note: Name for akk
en: Akkadian
hy: Աքքադերեն

note: Name for ale
en: Aleut
hy: Ալեուտերեն

note: Name for alg
en: Algonquian languages
hy: Ալգոնքյան լեզուներ

note: Name for alt
en: Southern Altai
hy: Հարավային Ալթայ

note: Name for amh
en: Amharic
hy: Ամհարերեն

note: Name for ang
en: English, Old (ca. 450-1100)
hy: Հին Անգլերեն (մոտ 450-1100)

note: Name for anp
en: Angika
hy: Անգիկա

note: Name for apa
en: Apache languages
hy: Ապաչիների լեզուներ

note: Name for ara
en: Arabic
hy: Արաբերեն

note: Name for arc
en: Official Aramaic (700-300 BCE); Imperial Aramaic (700-300 BCE)
hy: Պաշտոնական Արամեերեն (700-300 ՄԹԱ); Կայսերական Արամեերեն (700-300 ՄԹԱ)

note: Name for arg
en: Aragonese
hy: Արագոներեն

note: Name for arn
en: Mapudungun; Mapuche
hy: Մապուդունգան կամ Մապուչե

note: Name for arp
en: Arapaho
hy: Արապահո

note: Name for art
en: Artificial languages
hy: Արհեստական լեզուներ

note: Name for arw
en: Arawak
hy: Արավական լեզու

note: Name for asm
en: Assamese
hy: Ասսամիսերեն

note: Name for ast
en: Asturian; Bable; Leonese; Asturleonese
hy: Աստուրիերեն

note: Name for ath
en: Athapascan languages
hy: Ատաբասկան խմբի լեզուներ

note: Name for aus
en: Australian languages
hy: Ավստրալիական լեզուներ

note: Name for ava
en: Avaric
hy: Ավարաակն

note: Name for ave
en: Avestan
hy: Ավեստերեն

note: Name for awa
en: Awadhi
hy: Ավադերեն

note: Name for aym
en: Aymara
hy: Այմարերեն

note: Name for aze
en: Azerbaijani
hy: Ադրբեջաներեն

note: Name for bad
en: Banda languages
hy: Բանդա լեզուներ

note: Name for bai
en: Bamileke languages
hy: Բեմիլիկե խմբի լեզուներ

note: Name for bak
en: Bashkir
hy: Բաշկիրերեն

note: Name for bal
en: Baluchi
hy: Բալուչերեն

note: Name for bam
en: Bambara
hy: Բամարերեն

note: Name for ban
en: Balinese
hy: Բալիերեն

note: Name for bas
en: Basa
hy: Բասա լեզու

note: Name for bat
en: Baltic languages
hy: Բալթյան լեզուներ

note: Name for bej
en: Beja; Bedawiyet
hy: Բեխա; Բեդավիյեթ

note: Name for bel
en: Belarusian
hy: Բելառուսերեն

note: Name for bem
en: Bemba
hy: Բեմբա լեզու

note: Name for ben
en: Bengali
hy: Բենգալերեն

note: Common name for ben
en: Bangla
hy: Բենգալերեն

note: Name for ber
en: Berber languages
hy: Բերբերական լեզուներ

note: Name for bho
en: Bhojpuri
hy: Բհոջպուրի

note: Name for bih
en: Bihari languages
hy: Բիհարական լեզուներ

note: Name for bik
en: Bikol
hy: Բիկոլերեն

note: Name for bin
en: Bini; Edo
hy: Բինի, Էդո լեզուներ

note: Name for bis
en: Bislama
hy: Բիսլամերեն

note: Name for bla
en: Siksika
hy: Սիկսիկերեն

note: Name for bod
en: Tibetan
hy: Տիբեթերեն

note: Name for bos
en: Bosnian
hy: Բոսնիերեն

note: Name for bra
en: Braj
hy: Բրաջերեն

note: Name for bre
en: Breton
hy: Բրետոներեն

note: Name for btk
en: Batak languages
hy: Բատակ լեզուներ

note: Name for bua
en: Buriat
hy: Բուրյաթերեն

note: Name for bug
en: Buginese
hy: Բուգինեսերեն

note: Name for bul
en: Bulgarian
hy: Բուլղարերեն

note: Name for byn
en: Blin; Bilin
hy: Բլիներեն

note: Name for cad
en: Caddo
hy: Կադդո լեզուներ

note: Name for cai
en: Central American Indian languages
hy: Կենտրոնական Ամերիկայի Հնդկական Լեզուներ

note: Name for car
en: Galibi Carib
hy: Կարիբյան լեզուներ

note: Name for cat
en: Catalan; Valencian
hy: Կատալաներեն

note: Name for cau
en: Caucasian languages
hy: Լեվկասյան լեզուներ

note: Name for ceb
en: Cebuano
hy: Սեբուերեն

note: Name for cel
en: Celtic languages
hy: Կելտական լեզուներ

note: Name for ces
en: Czech
hy: Չեխերեն

note: Name for cha
en: Chamorro
hy: Չամորրո լեզու

note: Name for chb
en: Chibcha
hy: Չիբիչերեն

note: Name for che
en: Chechen
hy: Չեչեներեն

note: Name for chg
en: Chagatai
hy: Չագաթայերեն

note: Name for chk
en: Chuukese
hy: Չուուկերեն

note: Name for chm
en: Mari
hy: Մարիերեն

note: Name for chn
en: Chinook jargon
hy: Չինուկ ծածկալեզու

note: Name for cho
en: Choctaw
hy: Չոկտավերեն

note: Name for chp
en: Chipewyan; Dene Suline
hy: Չիպեվերեն

note: Name for chr
en: Cherokee
hy: Շերոքի Լեզու

note: Name for chu
en: Church Slavic; Old Slavonic; Church Slavonic; Old Bulgarian; Old Church Slavonic
hy: Եկեղեցական Սլովակերեն, Հին Սլավոներեն, Եկեղեցական Սլավոներեն, Հին Բուլղարերեն, Հին Եկեղեցական Սլավոներեն

note: Name for chv
en: Chuvash
hy: Չուվաշերեն

note: Name for chy
en: Cheyenne
hy: Չեյեներեն

note: Name for cmc
en: Chamic languages
hy: Չամիկ լեզուներ

note: Name for cop
en: Coptic
hy: Ղպտիերեն

note: Name for cor
en: Cornish
hy: Կորնիշ լեզու

note: Name for cos
en: Corsican
hy: Կորսիկերեն

note: Name for cpe
en: Creoles and pidgins, English based
hy: Անգլերեն լեզվի վրա հիմնված կրեոլական լեզուներ

note: Name for cpf
en: Creoles and pidgins, French-based
hy: Ֆռանսերեն լեզվի վրա հիմնաված կրեոլական լեզուներ

note: Name for cpp
en: Creoles and pidgins, Portuguese-based
hy: Պորտուգալերեն լեզվի վրա հիմնաված կրեոլական լեզուներ

note: Name for cre
en: Cree
hy: Կրի լեզու

note: Name for crh
en: Crimean Tatar; Crimean Turkish
hy: Ղրիմի թաթարերեն; Ղրիմի թուրքերեն

note: Name for crp
en: Creoles and pidgins
hy: Կրեոլական և փիջին լեզուներ

note: Name for csb
en: Kashubian
hy: Կաշուբերեն

note: Name for cus
en: Cushitic languages
hy: Կուշիտիկ լեզուներ

note: Name for cym
en: Welsh
hy: Ուելսերեն

note: Name for dak
en: Dakota
hy: Դակոտա լեզու

note: Name for dan
en: Danish
hy: Դանիերեն

note: Name for dar
en: Dargwa
hy: Դաղստանի լեզուն

note: Name for day
en: Land Dayak languages
hy: Դայակերեն

note: Name for del
en: Delaware
hy: Դելավարների լեզու

note: Name for den
en: Slave (Athapascan)
hy: Ծածկալեզու աղախին

note: Name for deu
en: German
hy: Գերմաներեն

note: Name for dgr
en: Dogrib
hy: Դոգրիբերեն

note: Name for din
en: Dinka
hy: Դանիկա լեզու

note: Name for div
en: Divehi; Dhivehi; Maldivian
hy: Դիվեհերեն

note: Name for doi
en: Dogri
hy: Դոգրի լեզում

note: Name for dra
en: Dravidian languages
hy: Դրա­վիդ­յան լեզ­վաըն­տա­նիք

note: Name for dsb
en: Lower Sorbian
hy: Հովտային Սորբերեն

note: Name for dua
en: Duala
hy: Դուալա լեզու

note: Name for dum
en: Dutch, Middle (ca. 1050-1350)
hy: Միջնադարի Հոլանդերեն (1050-1350)

note: Name for dyu
en: Dyula
hy: Դյուլա

note: Name for dzo
en: Dzongkha
hy: Ձոնգխա

note: Name for efi
en: Efik
hy: Էֆիկ

note: Name for egy
en: Egyptian (Ancient)
hy: Եգիպտերեն (հին)

note: Name for eka
en: Ekajuk
hy: Էկաջուկ

note: Name for ell
en: Greek, Modern (1453-)
hy: Ժամանակակից Հունարեն (1453-)

note: Name for elx
en: Elamite
hy: Էլամերեն

note: Name for eng
en: English
hy: Անգլերեն

note: Name for enm
en: English, Middle (1100-1500)
hy: Անգլերեն, Միջնադարյան (1100-1500)

note: Name for epo
en: Esperanto
hy: Էսպերանտո

note: Name for est
en: Estonian
hy: Էստոներեն

note: Name for eus
en: Basque
hy: Բասկերեն

note: Name for ewe
en: Ewe
hy: Էվերեն

note: Name for ewo
en: Ewondo
hy: !Եվոնդո

note: Name for fan
en: Fang
hy: Ֆանգերեն

note: Name for fao
en: Faroese
hy: Ֆարյորերեն

note: Name for fas
en: Persian
hy: Պարսկերեն

note: Name for fat
en: Fanti
hy: Ֆանտի լեզու

note: Name for fij
en: Fijian
hy: Ֆիջիերեն

note: Name for fil
en: Filipino; Pilipino
hy: ֆիլիպինական լեզուներ

note: Name for fin
en: Finnish
hy: Ֆիններեն

note: Name for fiu
en: Finno-Ugrian languages
hy: Ֆիննո-Ուգորական լեզուներ

note: Name for fon
en: Fon
hy: Ֆոն լեզու

note: Name for fra
en: French
hy: Ֆրանսերեն

note: Name for frm
en: French, Middle (ca. 1400-1600)
hy: Միջնադարի Ֆրանսերեն (1400-1600)

note: Name for fro
en: French, Old (842-ca. 1400)
hy: Հին Ֆրանսերեն (842- 1400)

note: Name for frr
en: Northern Frisian
hy: Հյուսիսային Ֆրիզերեն

note: Name for frs
en: Eastern Frisian
hy: Արևելյան Ֆրիզերեն

note: Name for fry
en: Western Frisian
hy: Արևմտյան Ֆրիզերեն

note: Name for ful
en: Fulah
hy: Ֆուլֆուլդ լեզու

note: Name for fur
en: Friulian
hy: Ֆրիուլիերեն

note: Name for gaa
en: Ga
hy: Ֆրիուլերեն

note: Name for gay
en: Gayo
hy: Գաելերեն

note: Name for gba
en: Gbaya
hy: Գբայա լեզու

note: Name for gem
en: Germanic languages
hy: Գեռմանական լեզուներ

note: Name for gez
en: Geez
hy: Գեեզ լեզու

note: Name for gil
en: Gilbertese
hy: Կիրիբաթերեն

note: Name for gla
en: Gaelic; Scottish Gaelic
hy: Գաելերեն, Շոտլանդական Գաելերեն

note: Name for gle
en: Irish
hy: Իռլանդերեն

note: Name for glg
en: Galician
hy: Գալիցիերեն

note: Name for glv
en: Manx
hy: Մեներեն

note: Name for gmh
en: German, Middle High (ca. 1050-1500)
hy: Մի­ջին Վե­րին Գեր­մա­ներեն (1050-1500)

note: Name for goh
en: German, Old High (ca. 750-1050)
hy: Հին Վերին Գերմաներեն (750-1050)

note: Name for gon
en: Gondi
hy: Գոնդի լեզու

note: Name for gor
en: Gorontalo
hy: Գորոնտալո լեզու

note: Name for got
en: Gothic
hy: Գոթական լեզու

note: Name for grb
en: Grebo
hy: Գրեբո լեզու

note: Name for grc
en: Greek, Ancient (to 1453)
hy: Հին Հունարեն (մինչ 1453)

note: Name for grn
en: Guarani
hy: Գուարանի լեզու

note: Name for gsw
en: Swiss German; Alemannic; Alsatian
hy: Շվեյցարական Գերմաներեն, Ալեմաներեն

note: Name for guj
en: Gujarati
hy: Գուջարաթի

note: Name for gwi
en: Gwich'in
hy: Կութչին

note: Name for hai
en: Haida
hy: Հաիդա

note: Name for hat
en: Haitian; Haitian Creole
hy: Հայիթյան, Հաիթյան կրեոլերեն

note: Name for hau
en: Hausa
hy: Հաուսա լեզու

note: Name for haw
en: Hawaiian
hy: Հավայիերեն

note: Name for heb
en: Hebrew
hy: Եբրայերեն

note: Name for her
en: Herero
hy: Հերերո լեզու

note: Name for hil
en: Hiligaynon
hy: Հիլիգայնոն

note: Name for him
en: Himachali languages; Western Pahari languages
hy: Հիմաչալի լեզուներ; Արևմտյան Պահարի Լեզուներ

note: Name for hin
en: Hindi
hy: Հինդի

note: Name for hit
en: Hittite
hy: Թահիթիերեն

note: Name for hmn
en: Hmong; Mong
hy: Հմոնգ, մոնգ

note: Name for hmo
en: Hiri Motu
hy: Հիրի Մոթու

note: Name for hrv
en: Croatian
hy: Խորվաթերեն

note: Name for hsb
en: Upper Sorbian
hy: Վերին Սորբերեն

note: Name for hun
en: Hungarian
hy: Հունգարերեն

note: Name for hup
en: Hupa
hy: Հուպա լեզու

note: Name for hye
en: Armenian
hy: Հայերեն

note: Name for iba
en: Iban
hy: Իբաներեն

note: Name for ibo
en: Igbo
hy: Իգբո լեզու

note: Name for ido
en: Ido
hy: Իդո

note: Name for iii
en: Sichuan Yi; Nuosu
hy: Սիչուան Յի

note: Name for ijo
en: Ijo languages
hy: Իջոու լեզուներ

note: Name for iku
en: Inuktitut
hy: Ինուկտիտուտ

note: Name for ile
en: Interlingue; Occidental
hy: Արևմթյան Ինտերլինգվա

note: Name for ilo
en: Iloko
hy: Իլոկաներեն

note: Name for ina
en: Interlingua (International Auxiliary Language Association)
hy: Ինտերլինգվա (Միջազգային Օժանդակ Լեզվի Միություն)

note: Name for inc
en: Indic languages
hy: Հինդի լեզուներ

note: Name for ind
en: Indonesian
hy: Ինդոնեզերեն

note: Name for ine
en: Indo-European languages
hy: Հնդևրոպական լեզուներ

note: Name for inh
en: Ingush
hy: ինգուշերեն

note: Name for ipk
en: Inupiaq
hy: Ինուպիակ

note: Name for ira
en: Iranian languages
hy: Իրանական լեզուներ

note: Name for iro
en: Iroquoian languages
hy: Իրոքոյական լեզուներ

note: Name for isl
en: Icelandic
hy: Իսլանդերեն

note: Name for ita
en: Italian
hy: Իտալերեն

note: Name for jav
en: Javanese
hy: Յավաներեն

note: Name for jbo
en: Lojban
hy: Լոժբան

note: Name for jpn
en: Japanese
hy: Ճապոներեն

note: Name for jpr
en: Judeo-Persian
hy: Հուդա-պարսկերեն

note: Name for jrb
en: Judeo-Arabic
hy: Հուդա-Արաբերեն

note: Name for kaa
en: Kara-Kalpak
hy: Կարակալպակերեն

note: Name for kab
en: Kabyle
hy: Քաբիլերեն

note: Name for kac
en: Kachin; Jingpho
hy: Կաչին լեզու

note: Name for kal
en: Kalaallisut; Greenlandic
hy: Կալաալլիսուտ, Գրենլանդերեն

note: Name for kam
en: Kamba
hy: Կամբա

note: Name for kan
en: Kannada
hy: Կաննադա

note: Name for kar
en: Karen languages
hy: Քարեն լեզուներ

note: Name for kas
en: Kashmiri
hy: Քաշմիրի

note: Name for kat
en: Georgian
hy: Վրացերեն

note: Name for kau
en: Kanuri
hy: Կանուրի լեզու

note: Name for kaw
en: Kawi
hy: Քավի

note: Name for kaz
en: Kazakh
hy: Ղազախերեն

note: Name for kbd
en: Kabardian
hy: Քաբարդիան լեզու

note: Name for kha
en: Khasi
hy: Քասի

note: Name for khi
en: Khoisan languages
hy: Խոսա լեզու

note: Name for khm
en: Central Khmer
hy: Կենտրոնական Կհմերերեն

note: Name for kik
en: Kikuyu; Gikuyu
hy: Քիկույու լեզու

note: Name for kin
en: Kinyarwanda
hy: Քինյառուանդա լեզու

note: Name for kir
en: Kirghiz; Kyrgyz
hy: Ղրղզերեն

note: Name for kmb
en: Kimbundu
hy: Քիմբունդու

note: Name for kok
en: Konkani
hy: Քոնքանի

note: Name for kom
en: Komi
hy: Կոմիերեն

note: Name for kon
en: Kongo
hy: Կոնգո լեզու

note: Name for kor
en: Korean
hy: Կորեերեն

note: Name for kos
en: Kosraean
hy: Նաուրուաներեն

note: Name for kpe
en: Kpelle
hy: Կպելլե

note: Name for krc
en: Karachay-Balkar
hy: Կարաչայ-բալկարերեն

note: Name for krl
en: Karelian
hy: Քարելիան

note: Name for kro
en: Kru languages
hy: Կրու լեզուներ

note: Name for kru
en: Kurukh
hy: Քուրուխ

note: Name for kua
en: Kuanyama; Kwanyama
hy: Կուանյամա

note: Name for kum
en: Kumyk
hy: Կումիկ լեզու

note: Name for kur
en: Kurdish
hy: Քրդերեն

note: Name for kut
en: Kutenai
hy: Քութենայ

note: Name for lad
en: Ladino
hy: Լադինոերեն

note: Name for lah
en: Lahnda
hy: Արևմտյան Փանջաբի

note: Name for lam
en: Lamba
hy: Լամբա

note: Name for lao
en: Lao
hy: Լաոսերեն

note: Name for lat
en: Latin
hy: Լատիներեն

note: Name for lav
en: Latvian
hy: Լատվիշերեն

note: Name for lez
en: Lezghian
hy: Լեզգիան

note: Name for lim
en: Limburgan; Limburger; Limburgish
hy: Լիմբուրգերեն

note: Name for lin
en: Lingala
hy: Լինգալա լեզու

note: Name for lit
en: Lithuanian
hy: Լիտվերեն

note: Name for lol
en: Mongo
hy: Մոնգո

note: Name for loz
en: Lozi
hy: Լոզի

note: Name for ltz
en: Luxembourgish; Letzeburgesch
hy: Լյուքսեմբուրգերեն

note: Name for lua
en: Luba-Lulua
hy: Լուբա-Լուլուա

note: Name for lub
en: Luba-Katanga
hy: Լուբա-Կատանգա

note: Name for lug
en: Ganda
hy: Լուգանդա

note: Name for lui
en: Luiseno
hy: Լուիսենո

note: Name for lun
en: Lunda
hy: Լունդա

note: Name for luo
en: Luo (Kenya and Tanzania)
hy: Լուո (Քենյա և Թանզանիա)

note: Name for lus
en: Lushai
hy: Լուշաի

note: Name for mad
en: Madurese
hy: Մադուրերեն

note: Name for mag
en: Magahi
hy: Մագահերեն

note: Name for mah
en: Marshallese
hy: Մարշալերեն կամ Էբոներեն

note: Name for mai
en: Maithili
hy: Մայթիլի

note: Name for mak
en: Makasar
hy: Մակասարերեն

note: Name for mal
en: Malayalam
hy: Մալայալամ

note: Name for man
en: Mandingo
hy: Մանդինգո

note: Name for map
en: Austronesian languages
hy: Աստրոնեզյան լեզուներ

note: Name for mar
en: Marathi
hy: Մարաթերեն

note: Name for mas
en: Masai
hy: Մասայերեն

note: Name for mdf
en: Moksha
hy: Մոկշերեն

note: Name for mdr
en: Mandar
hy: Մանդարերեն

note: Name for men
en: Mende
hy: Մենդե

note: Name for mga
en: Irish, Middle (900-1200)
hy: Իռլանդերեն, Միջնադարյան (900-1200)

note: Name for mic
en: Mi'kmaq; Micmac
hy: Մի´քուաք; Միկմակ

note: Name for min
en: Minangkabau
hy: Մինանգկբաու

note: Name for mis
en: Uncoded languages
hy: Չկոդավորված լեզուներ

note: Name for mkd
en: Macedonian
hy: Մակեդոներեն

note: Name for mkh
en: Mon-Khmer languages
hy: Մոն-Խմերական լեզուներ

note: Name for mlg
en: Malagasy
hy: Մալագասի

note: Name for mlt
en: Maltese
hy: Մալթերեն

note: Name for mnc
en: Manchu
hy: Մանջուրերեն

note: Name for mni
en: Manipuri
hy: Մանիպուրի

note: Name for mno
en: Manobo languages
hy: Մանոբո լեզուներ

note: Name for moh
en: Mohawk
hy: Մոհաուկ

note: Name for mon
en: Mongolian
hy: Մոնղոլերեն

note: Name for mos
en: Mossi
hy: Մոսսի

note: Name for mri
en: Maori
hy: Մաորի

note: Name for msa
en: Malay
hy: Մալայերեն

note: Name for mul
en: Multiple languages
hy: Բազմաթիվ լեզուներ

note: Name for mun
en: Munda languages
hy: Մունդա լեզուներ

note: Name for mus
en: Creek
hy: Քրիկ

note: Name for mwl
en: Mirandese
hy: Միրանդերեն

note: Name for mwr
en: Marwari
hy: Մարվարի

note: Name for mya
en: Burmese
hy: Բիրմերեն

note: Name for myn
en: Mayan languages
hy: Մայա լեզուներ

note: Name for myv
en: Erzya
hy: Էրզյա

note: Name for nah
en: Nahuatl languages
hy: Նահուաթլյան լեզուներ

note: Name for nai
en: North American Indian languages
hy: Հյուսիսամերիկյան հնդկացիների լեզուներ

note: Name for nap
en: Neapolitan
hy: Նապոլիտաներեն

note: Name for nau
en: Nauru
hy: Նաուրու

note: Name for nav
en: Navajo; Navaho
hy: Նավախո

note: Name for nbl
en: Ndebele, South; South Ndebele
hy: Նդեբելե, Հարավային; Հարավային Նդեբելե

note: Name for nde
en: Ndebele, North; North Ndebele
hy: Նդեբելե, Հյուսիսային; Հյուսիսային Նդեբելե

note: Name for ndo
en: Ndonga
hy: Նդոնգա

note: Name for nds
en: Low German; Low Saxon; German, Low; Saxon, Low
hy: Հարթավայրային Գերմաներեն; Հարթավայրային Սաքսոներեն:

note: Name for nep
en: Nepali
hy: Նեպալերեն

note: Name for new
en: Nepal Bhasa; Newari
hy: Նեպալ Բհասա; Նաուարի

note: Name for nia
en: Nias
hy: Նիասերեն

note: Name for nic
en: Niger-Kordofanian languages
hy: Նիգեր-Կորդոֆանյան լեզուներ

note: Name for niu
en: Niuean
hy: Նիուերեն

note: Name for nld
en: Dutch; Flemish
hy: Հոլանդերեն (Ֆլամանդական տարբերակ)

note: Name for nno
en: Norwegian Nynorsk; Nynorsk, Norwegian
hy: Նինորսկ (Նոր նորվեգերեն)

note: Name for nob
en: Bokmål, Norwegian; Norwegian Bokmål
hy: Բոքմալ (նորվեգերենի գրավոր ստանդարտ լեզուն)

note: Name for nog
en: Nogai
hy: Նոգայերեն

note: Name for non
en: Norse, Old
hy: Նորսե, հին

note: Name for nor
en: Norwegian
hy: Նորվեգերեն

note: Name for nqo
en: N'Ko
hy: Ն´Կօ

note: Name for nso
en: Pedi; Sepedi; Northern Sotho
hy: Պեդի; Սեպեդի; Հյուսիսային Սոթհո

note: Name for nub
en: Nubian languages
hy: Նուբիական լեզուներ

note: Name for nwc
en: Classical Newari; Old Newari; Classical Nepal Bhasa
hy: Դասական Նեուարի; Հին Նեուարի; Նեպալի դասական Բհասա

note: Name for nya
en: Chichewa; Chewa; Nyanja
hy: Չիչեվա; Չևա; Նյանջա

note: Name for nym
en: Nyamwezi
hy: Նյամուեզի

note: Name for nyn
en: Nyankole
hy: Նյանկոլե

note: Name for nyo
en: Nyoro
hy: Նյորո

note: Name for nzi
en: Nzima
hy: Նզիմա

note: Name for oji
en: Ojibwa
hy: Օջիբուա

note: Name for ori
en: Oriya
hy: Օրիյա

note: Name for orm
en: Oromo
hy: Օրոմո

note: Name for osa
en: Osage
hy: Օսաժերեն

note: Name for oss
en: Ossetian; Ossetic
hy: Օսերեն

note: Name for ota
en: Turkish, Ottoman (1500-1928)
hy: Թուրքերեն, օսմանյան (1500-1928)

note: Name for oto
en: Otomian languages
hy: Օսմանյան լեզուներ

note: Name for paa
en: Papuan languages
hy: Պապուայի լեզուներ

note: Name for pag
en: Pangasinan
hy: Պանգասիներեն

note: Name for pal
en: Pahlavi
hy: Պահլավերեն

note: Name for pam
en: Pampanga; Kapampangan
hy: Պամպանգերեն; Կապամպանգաներեն

note: Name for pan
en: Panjabi; Punjabi
hy: Փենջաբերեն, Փենջաբի

note: Name for pap
en: Papiamento
hy: Պապամիենտո

note: Name for pau
en: Palauan
hy: Պալաու լեզու

note: Name for peo
en: Persian, Old (ca. 600-400 B.C.)
hy: Պարսկերեն, հին (Մ.թ.ա. 600-400 թթ.)

note: Name for phi
en: Philippine languages
hy: Ֆիլիպիներեն

note: Name for phn
en: Phoenician
hy: Փյունիկերեն

note: Name for pli
en: Pali
hy: Պալիերեն

note: Name for pol
en: Polish
hy: Լեհերեն

note: Name for pon
en: Pohnpeian
hy: Պոհնպեերեն

note: Name for por
en: Portuguese
hy: Պորտուգալերեն

note: Name for pra
en: Prakrit languages
hy: Պրակրիտյան լեզուներ

note: Name for pus
en: Pushto; Pashto
hy: Փուշթու լեզու

note: Name for qaa-qtz
en: Reserved for local use
hy: Պահպանված է տեղական կիրառման համար:

note: Name for que
en: Quechua
hy: Կեչուա (լեզու)

note: Name for raj
en: Rajasthani
hy: Ռաջաստանի

note: Name for rap
en: Rapanui
hy: Ռապանուի

note: Name for rar
en: Rarotongan; Cook Islands Maori
hy: Ռարոտոնգան, Մաուրիի Կուկի կղզի

note: Name for roa
en: Romance languages
hy: Ռոմանական լեզվախումբ

note: Name for roh
en: Romansh
hy: Ռոմանշ

note: Name for rom
en: Romany
hy: Ռոմանի

note: Name for run
en: Rundi
hy: Ռունդի

note: Name for rup
en: Aromanian; Arumanian; Macedo-Romanian
hy: Արոմանյան; Արումանյան; Մակեդոնա-Ռոմանական

note: Name for rus
en: Russian
hy: Ռուսերեն

note: Name for sad
en: Sandawe
hy: Սանդավերեն

note: Name for sag
en: Sango
hy: Սանգո

note: Name for sah
en: Yakut
hy: Յակուտերեն

note: Name for sal
en: Salishan languages
hy: Սալիշյան լեզուներ

note: Name for sam
en: Samaritan Aramaic
hy: Սամարա-արամեերեն

note: Name for san
en: Sanskrit
hy: Սանսկրիտ

note: Name for sas
en: Sasak
hy: Սասակերեն

note: Name for sat
en: Santali
hy: Սանտալի

note: Name for scn
en: Sicilian
hy: Սիցիլերեն

note: Name for sco
en: Scots
hy: Սքոթս

note: Name for sel
en: Selkup
hy: Սելկուպերեն

note: Name for sem
en: Semitic languages
hy: Սեմական լեզուներ

note: Name for sga
en: Irish, Old (to 900)
hy: Իռլանդերեն, Հին (մինչև 900)

note: Name for sgn
en: Sign Languages
hy: Նշանների լեզու

note: Name for shn
en: Shan
hy: Շաներեն

note: Name for sid
en: Sidamo
hy: Սիդամո

note: Name for sin
en: Sinhala; Sinhalese
hy: Սինհալա; ՍԻնհալերեն

note: Name for sio
en: Siouan languages
hy: Սիօուանական լեզուներ

note: Name for sit
en: Sino-Tibetan languages
hy: Սինո-Տիբեթյան լեզուներ

note: Name for sla
en: Slavic languages
hy: Սլավոնական լեզուներ

note: Name for slk
en: Slovak
hy: Սլովակերեն

note: Name for slv
en: Slovenian
hy: Սլովեներեն

note: Name for sma
en: Southern Sami
hy: Հարավային Սամի

note: Name for sme
en: Northern Sami
hy: Հյուսիսային Սամի

note: Name for smi
en: Sami languages
hy: Սամի լեզուներ

note: Name for smj
en: Lule Sami
hy: Լուլ Սամի

note: Name for smn
en: Inari Sami
hy: Ինարի Սամի

note: Name for smo
en: Samoan
hy: Սամոերեն

note: Name for sms
en: Skolt Sami
hy: Սկոլտ Սամի

note: Name for sna
en: Shona
hy: Շոնա

note: Name for snd
en: Sindhi
hy: Սինդհի

note: Name for snk
en: Soninke
hy: Սոնինկե

note: Name for sog
en: Sogdian
hy: Սոգդերեն

note: Name for som
en: Somali
hy: Սոմալերեն

note: Name for son
en: Songhai languages
hy: Սոնգհայ լեզուներ

note: Name for sot
en: Sotho, Southern
hy: Սոթո, Հարավային

note: Name for spa
en: Spanish; Castilian
hy: Իսպաներեն

note: Name for sqi
en: Albanian
hy: Ալբաներեն

note: Name for srd
en: Sardinian
hy: Սարդիներեն

note: Name for srn
en: Sranan Tongo
hy: Սրանան Տոնգո

note: Name for srp
en: Serbian
hy: Սերբերեն

note: Name for srr
en: Serer
hy: Սերեր

note: Name for ssa
en: Nilo-Saharan languages
hy: Նեղոս-Սահարյան լեզուներ

note: Name for ssw
en: Swati
hy: Սվատի

note: Name for suk
en: Sukuma
hy: Սուկումա

note: Name for sun
en: Sundanese
hy: Սունդաներեն

note: Name for sus
en: Susu
hy: Սուսու

note: Name for sux
en: Sumerian
hy: Շումերերեն

note: Name for swa
en: Swahili
hy: Սվահիլի

note: Name for swe
en: Swedish
hy: Շվեդերեն

note: Name for syc
en: Classical Syriac
hy: Դասական սիրիերեն

note: Name for syr
en: Syriac
hy: Սիրիերեն

note: Name for tah
en: Tahitian
hy: Տաիթերեն

note: Name for tai
en: Tai languages
hy: Տայական լեզուներ

note: Name for tam
en: Tamil
hy: Թամիլերեն

note: Name for tat
en: Tatar
hy: Թաթարերեն

note: Name for tel
en: Telugu
hy: Տելուգու

note: Name for tem
en: Timne
hy: Թիմնե

note: Name for ter
en: Tereno
hy: Տերենո

note: Name for tet
en: Tetum
hy: Տետում

note: Name for tgk
en: Tajik
hy: Տաջիկերեն

note: Name for tgl
en: Tagalog
hy: Տագալոգ

note: Name for tha
en: Thai
hy: Տայերեն

note: Name for tig
en: Tigre
hy: Տիգրե

note: Name for tir
en: Tigrinya
hy: Տիգրինյա

note: Name for tiv
en: Tiv
hy: Տիվերեն

note: Name for tkl
en: Tokelau
hy: Տոկելաու

note: Name for tlh
en: Klingon; tlhIngan-Hol
hy: Կլինգտոներեն

note: Name for tli
en: Tlingit
hy: Թլինգիթ

note: Name for tmh
en: Tamashek
hy: Թամաշեկ

note: Name for tog
en: Tonga (Nyasa)
hy: Տոնգա

note: Name for ton
en: Tonga (Tonga Islands)
hy: Տոնգա (Տոնգա)

note: Name for tpi
en: Tok Pisin
hy: Տոք Պիսին

note: Name for tsi
en: Tsimshian
hy: Շիմշիաներեն

note: Name for tsn
en: Tswana
hy: Ցվանա

note: Name for tso
en: Tsonga
hy: Ցոնգա

note: Name for tuk
en: Turkmen
hy: Թուրքմեներեն

note: Name for tum
en: Tumbuka
hy: Տումբուկա

note: Name for tup
en: Tupi languages
hy: Տուպի լեզվաընտանիք

note: Name for tur
en: Turkish
hy: Թուրքերեն

note: Name for tut
en: Altaic languages
hy: Թուրք-Ալթայական լեզուներ

note: Name for tvl
en: Tuvalu
hy: Թուվալու

note: Name for twi
en: Twi
hy: Տուի

note: Name for tyv
en: Tuvinian
hy: Տուվայերեն

note: Name for udm
en: Udmurt
hy: Ուդմուրտերեն

note: Name for uga
en: Ugaritic
hy: Ուգարիտերեն

note: Name for uig
en: Uighur; Uyghur
hy: Ույղուր

note: Name for ukr
en: Ukrainian
hy: Ուկրաիներեն

note: Name for umb
en: Umbundu
hy: Ումբուդու

note: Name for und
en: Undetermined
hy: Անորոշ

note: Name for urd
en: Urdu
hy: Ուրդու

note: Name for uzb
en: Uzbek
hy: Ուզբեկերեն

note: Name for vai
en: Vai
hy: Վաի

note: Name for ven
en: Venda
hy: Վենդա

note: Name for vie
en: Vietnamese
hy: Վիետնամերեն

note: Name for vol
en: Volapük
hy: Վոլապուկ

note: Name for vot
en: Votic
hy: Վոթերեն

note: Name for wak
en: Wakashan languages
hy: Ուակաշան լեզուներ

note: Name for war
en: Waray
hy: Ուարայերեն

note: Name for was
en: Washo
hy: Ուաշո

note: Name for wen
en: Sorbian languages
hy: Սորբական լեզուներ

note: Name for wln
en: Walloon
hy: Վալուներեն

note: Name for wol
en: Wolof
hy: Վոլոֆերեն

note: Name for xal
en: Kalmyk; Oirat
hy: Կալմիկերեն

note: Name for xho
en: Xhosa
hy: Քոսա, իսիքոսա

note: Name for yao
en: Yao
hy: Յաո

note: Name for yap
en: Yapese
hy: Յապերեն

note: Name for yid
en: Yiddish
hy: Իդիշ

note: Name for yor
en: Yoruba
hy: Յորուբա

note: Name for ypk
en: Yupik languages
hy: Յուպիկյան լեզուներ

note: Name for zap
en: Zapotec
hy: Զապօտեկ

note: Name for zbl
en: Blissymbols; Blissymbolics; Bliss
hy: Բլիսիմվոլ

note: Name for zen
en: Zenaga
hy: Զենագա

note: Name for zgh
en: Standard Moroccan Tamazight
hy: Մարոկական Ստանդարտ Թամազայթ

note: Name for zha
en: Zhuang; Chuang
hy: Ժուանգ; Չուանգ

note: Name for zho
en: Chinese
hy: Չինարեն

note: Name for znd
en: Zande languages
hy: Զանդեյան լեզուներ

note: Name for zul
en: Zulu
hy: Զուլու

note: Name for zun
en: Zuni
hy: Զունի

note: Name for zxx
en: No linguistic content; Not applicable
hy: Լեզվաբանական բովանդակություն չկա: Կիրառելի չէ:

note: Name for zza
en: Zaza; Dimili; Dimli; Kirdki; Kirmanjki; Zazaki
hy: Զազերեն, դիմիլի, Կիրդկի, զազեկի;
