iso_3166-2 - en to cs translation catalogue (32 entries)

note: Name for AE-DU
en: Dubayy
cs: Dubaj

note: Name for AT-9
en: Wien
cs: Vídeň

note: Name for CA-BC
en: British Columbia
cs: Britská Kolumbie

note: Name for CA-NL
en: Newfoundland and Labrador
cs: Newfoundland a Labrador

note: Name for CA-NS
en: Nova Scotia
cs: Nové Skotsko

note: Name for CV-SV
en: São Vicente
cs: Svatý Vincent

note: Name for DE-BE
en: Berlin
cs: Berlín

note: Name for DM-03, Name for GD-02, Name for VC-03
en: Saint David
cs: Svatý David

note: Name for DM-07
en: Saint Luke
cs: Svatý Lukáš

note: Name for DM-09, Name for GD-06, Name for VC-05
en: Saint Patrick
cs: Svatý Patrik

note: Name for FR-08
en: Ardennes
cs: Ardeny

note: Name for FR-75C
en: Paris
cs: Paříž

note: Name for FR-972
en: Martinique
cs: Martinik

note: Name for FR-BRE
en: Bretagne
cs: Bretaň

note: Name for GB-BST
en: Bristol, City of
cs: Bristol, město

note: Name for GB-LND
en: London, City of
cs: Londýn, město

note: Name for HU-BU
en: Budapest
cs: Budapešť

note: Name for IT-82
en: Sicilia
cs: Sicílie

note: Name for IT-RM
en: Roma
cs: Řím

note: Name for IT-VE
en: Venezia
cs: Benátky

note: Name for RU-CE
en: Chechenskaya Respublika
cs: Čečenská republika

note: Name for RU-SPE
en: Sankt-Peterburg
cs: Petrohrad

note: Name for TR-34
en: İstanbul
cs: Istanbul

note: Name for US-AK
en: Alaska
cs: Aljaška

note: Name for US-CA
en: California
cs: Kalifornie

note: Name for US-HI
en: Hawaii
cs: Havaj

note: Name for US-NC
en: North Carolina
cs: Severní Karolína

note: Name for US-ND
en: North Dakota
cs: Severní Dakota

note: Name for US-NM
en: New Mexico
cs: Nové Mexiko

note: Name for US-PA
en: Pennsylvania
cs: Pensylvánie

note: Name for US-SC
en: South Carolina
cs: Jižní Karolína

note: Name for US-SD
en: South Dakota
cs: Jižní Dakota
